Gobelínový povlak na polštář Léto, Alfons Mucha 45x45 cm

Gobelínový povlak na polštář prémiové kvality. Tkaný 100% bavlněnou nití na žakárovém tkalcovském stavu. 

Dostupnost Skladem (2 ks)
Kód: 3393
1 249 Kč
Gobelínový povlak na polštář Léto, Alfons Mucha 45x45 cm

Gobelín neboli tapiserie je precizní formou textilního umění a už dávno nepatří jen na kamenné zdi hradů.

Ačkoli byly gobelíny ve středověku v Evropě hodně populární, jejich obliba pomalu klesala, jelikož výroba trvala velmi dlouho a byla nákladná.

Spojením uměleckého řemesla a inovací se podařilo dát tradici gobelínů moderní podobu a přinést ji do současných domovů.

Gobelínový dekorační povlak na polštář je tkaný 100% bavlněnou nití na žakárovém tkalcovském stavu.

V naší nabídce naleznete velký výběr vysoce kvalitních gobelínových povlaků jak s klasickými vzory, tak i s reprodukcemi slavných uměleckých děl 20. století, středověkých gobelínů a s proslulými obrazy z minulosti.

Velikost: 45x45 cm

Z druhé strany je béžová sametová látka.

TIP: doporučujeme použit na polštář s rozměry 50x50 cm pro vytvoření plnějšího tvaru.

Z historie gobelínů:

Ačkoli dnes gobelíny pokládáme za evropskou záležitost, jejich předky lze vystopovat už přibližně před 4000 lety. První zmínky pochází z Orientu a starého Egypta, s Araby přicestovala textilní technika na Pyrenejský poloostrov, a přibližně v 9. století se dostala do Francie. Nejstarší evropská tapiserie byla utkána až v 11. století v Kolíně nad Rýnem, za kolébku textilního řemesla je ale považovaná Francie. Za označením gobelín bychom zřejmě měli hledat barvíře Jeana Gobelina, který v 15. století založil v Paříži tkalcovské dílny; z nich se posléze zrodila jedna z nejstarších manufaktur vyrábějících tapiserie.